Featured Video Play Icon

Карантин: наздогнати та заподіяти здоров’я

Від карантину в Україні помре швидше за все більше людей, ніж від самого вірусу. Наразі вже достатньо українців мають антитіла. З вересня саме їхня кров має допомогти в імунізації громадян, щоб не допустити нового карантину та краху економіки.

Цього разу я знову хотів би порушити тему коронавірусу, хоч і розумію, що вона вже так усім набридла. Відверто кажучи, зараз уже трохи нудить від цього. Громадяни за слова «коронавірус» крім блювотного рефлексу не відчувають більше нічого. Зараз я подвійно відчуваю цей ефект. Чому? Тому що я активно намагався захистити людей, хотів, щоб було як найменше смертей, але бачу, до чого це веде – наша економіка просідає, причому просідає не тільки у нас, а й у всьому світі. Lufthansa втрачає по 1 млн євро на годину. На годину! Замисліться! Не на день, а на годину! До жовтня місяця вони втратять 4 млрд. доларів. На такі гроші Україну можна рік годувати.

Тепер питання: як нам цього уникнути? Як нам знову не потрапляти на карантин? Ось мій варіант. У нас є центри переливання крові, де ми могли б набирати кров у людей з антитілами до коронавірусу, тоді й карантин можна було б прибирати.

Я вам так скажу, якщо організувати такий пілотний проект і зробити тести на антитіла IgG та IgM, то я на 80% впевнений, що у 10% людей тест покаже, що вони вже перехворіли на цю хворобу. У нас у клініці ми експериментально набрали 30 тестів. У 6 осіб, а це практично 20%, титри були вищими за 4-5 одиниць. В однієї людини титр був навіть 9 одиниць. Це означає, що ці 6 людей перехворіли. Я з усіма переговорив, але ніхто не відчував жодних симптомів, абсолютно! Але їхня кров може рятувати людей. Може нам з коронавірусом не воювати, а спокійно його лікувати? Просто потрібно набирати антитіла.

Центри переливання крові все життя роблять сироватку та плазму. Їм тільки треба буде розподілити кров по групах та резус-фактору. Але ж це дурниця! Я знаю, що наші фармацевтичні компанії зараз створюють імуноглобуліни на основі антитіл, але цей спосіб був би швидшим і дешевшим.

Раз у нас є центри, де борються з коронавірусом, то чому туди не завозити цю плазму? Це швидше та надійніше. Та й тестів потрібно проводити більше, а самі вони мають коштувати дешевше. Мені здається, що 5 років карантину ми не витримаємо. А ви самі бачите, що за таких темпів захворюваності, по 500 осіб на день, поки всі 50 млн перехворіють, а потім ще раз перехворіють, то це 500 тисяч років пройде.

Євросоюзу і нам треба ухвалювати якісь стратегічні рішення. Неможливо ізолюватись, неможливо перемогти цей коронавірус. Ми завжди будемо в цьому стані.

Є один фільм, знятий за книгою Герберта Уеллса «Війна світів». Суть у тому, що марсіани прилітають та захоплюють планету. Ці інопланетяни обходять землян із технологічного розвитку на 100 років уперед. Зрозуміло, що вони швидко знищують американську армію, знищують більшість населення. А ті, хто все ж таки зуміли сховатися і вижити, потім бачать, як ці марсіани гинуть. І вбивають їх прості маленькі бактерії. Наприкінці фільму кажуть, що ми заслужили на право жити на цій планеті сотнями мільйонів смертей, поки виховували свій імунітет.
Діти, якщо зараз порахувати реальну кількість хворих, а їх 10%, то смертність дуже низька, навіть нижча, ніж у грипу. Давайте закінчувати цей цирк! Тим більше, повторюся, вже є засіб, як це лікувати, це антитіла. Готуємо кров, готуємо плазму… Так, вакцину ми не зможемо зробити, але ж пункти переливання крові ми маємо ще з радянського часу. Швиденько пройшли та забули цей вірус, і всі залишилися з колективним імунітетом.

Це не останній коронавірус. Потрібно вчитися виживати за цих умов.

Чекаю від вас чи лайків, чи дизлайків, чи обговорення. Можливо, я в чомусь не правий, тоді підкажіть, мені самому цікаво, де я помиляюся. Але думка така є, а ви вже далі думайте самі.