Featured Video Play Icon

Дронова війна – найдешевша!

З’явилась добра новина, що нарешті наш уряд виділяє 40 мільярдів на дрони. Це може сильно вплинути на перелом у війні.

У нас функціонує досить багато шкіл, спонсором однієї з яких я є. Це школа, де навчають наших солдат керуванню дронами, та і не лише керуванню, а й ремонту. Такі курси спочатку проходять на комп’ютері, на симуляторі, і на симуляторі набагато складніше, ніж керувати дроном в реальному житті. І після цього тільки запускають людину спочатку на локацію, це звичайне поле кілометра два квадратних. А потім і в приміщенні, в приміщенні дуже складно до речі керувати дроном. Треба дуже швидко орієнтуватися. Але якщо людина на симуляторі напрацьовує 20-30 годин, то потім вона швидко, миттєво, навіть не сама людина, а її мозок, підсвідомість вчиться керувати. Дуже допомагають в цьому шоломи віртуальної реальності і руки вже настільки навчені, що можна добре керувати. Проти дронів у росіян існує система РЕБ, за допомогою якої вони їх можуть збивати. І дуже шкода, коли техніка, яка коштує великих грошей або військовий дрон, який коштує десятки тисяч доларів, потрапляє в РЕБ. Людина якщо погано керує дроном, за допомогою РЕБ легко його можна збити, і він дістається Російській Федерації, а вони потім роблять перепрошивки. В нашій школі хлопці збирають дрони-камікадзе для наших військових, і вартість такого дрона 250 $. І якщо вже його РЕбом збивають, він зазвичай навіть не потрапляє в руки, тому що він ламається, там корпус не такий досконалий і його переробляти, перепрошивати дорожче виходить, ніж військовий дрон. Ці дрони-камікадзе, собівартість яких 250 $ , це дрони, які збираються нашими майстрами. Це в основному інженери КПІ.

І ось тепер дуже важливо, щоб ці виділені 40 мільярдів пішли не на дрони, а дуже важливо, щоб ми закупили запчастини, адже всі знають, скільки вони коштують. Без програмного забезпечення, без нічого, 60 $ коштує моторчик на найменший дрон. Керування і все інше обійдеться до 70 – 80 $. Корпус, композитні матеріали, з яких збирається це може бути пластик , може бути текстоліт, а може бути і дорожчі матеріали, вони також в цих же межах варіюються по ціні. І ми готові все збирати. Я оплачу сам роботу хлопців, які збиратимуть. Але, нам потрібні запчастини! Армія отримає все безпосередньо. І найважливіше – ми навчаємо солдат на місці їх ремонтувати і збирати. Операторів наші школи навчають дуже добре. Зараз черга стоїть в таку школу. Єдина проблема з ЗСУ. Всі підрозділи, всі спецчастини, СБУ швидко записуються, МВС швидко записується. З ЗСУ я не знаю, Залужному треба щось робити. Він геніальний полководець, але занадто багато бюрократії. Треба, щоб на навчання в школу відпускали швидко, щоб люди не стояли і не чекали по два місяці.
Закуповуйте запчастини і роздавайте їх школам. Всі школи під контролем, все під контролем і все піде на допомогу армії. Свої гроші покладемо, щоб виготовити та зібрати, не треба навіть бюджетні.

Питання також важливе і 400 000 людей, які стоять на кордоні з Білоруссю – вони там не потрібні. Навчіть місцеве населення керувати дронами. Їх підняли, 10 секунд, опустили, і все побачили. Не треба там в окопах сидіти, дрони- камікадзе в кожному селі якщо будуть людина отримуватиме додаткові 6000 гривень до своєї зарплати, але він 2 години використовуватиме цей дрон, відео- звітність прикордонним військам дає. Так, наприклад, пішла колона Вагнера, 300- 1000 дронів піднялась, по колоні вдарили, і все. І людину не видно, звідки прилетіло, і незрозуміло, хто з мирного населення. Людина сидить вдома в окулярах і радіє життю, б’є по колоні, не біжить, не підставляється, не стріляє, не вилазить з кущів і по ньому не стріляють.

Школи можуть все це створити, розподілити. Хочуть автоматичну інформаційну систему за 100 000 000 $. Це не погано звичайно. Але виявити ворога, побачити, що хтось йде – це добре, але це нічого не дає. Його ще треба знищити. І ось ці дрони, які збирають в нашій школі, і який коштує 250 $, вони з цим добре справляються! Тобто, держава закуповує запчастини, і хлопці в школах збирають та віддають армії. І варто відмітити, що тут не може бути корупції! І тому якщо керівництво на це піде, це буде видно, що ми виходимо з корупційної системи.

Росіяни в інформаційній війні, я вам заявляю, починають вигравати. Вони закидають фейкові статті та відео і про корупцію в українській армії, і про українців, і що наша армія програє, інформаційно вони починають вигравати, та на справжній війні вони програють. Тому щоб зараз інформаційну війну програвати, але вигравати справжню війну купіть запчастини для дронів. Не купуйте за 100 000 дронів, а купуйте запчастини, давайте їх школам, там їх всі зберуть і армії безпосередньо направлять.