Featured Video Play Icon

The Guardian: У Росії тисячі дітей від сурогатних матерів чекають на своїх батьків

Країна здорової людини та країна курця. Російська Федерація не поспішає видавати візи батькам дітей від сурогатних матерів. Клініки сидять тихо, бо бояться арештів. І як у цій ситуації діяла Україна та омбудсмен Людмила Денісова. Порівняйте з уповноваженою з прав людини РФ Іриною Кіркорою.

Нещодавно уповноважена з прав людини в Російській Федерації Ірина Кіркора дала інтерв’ю іноземному виданню The Guardian, де вона сказала, що тисячі батьків чекають візи від Російської Федерації, щоб приїхати і забрати своїх дітей. І що хотілося б сказати … Звичайно, хочеться без єхидства, але без єхидства ніяк не вийде. З лютого діти чекають на зустріч зі своїми батьками як у РФ, так і в Україні. Ось тільки в Україні чиновники спрацювали на оцінку “5”, а в РФ – на “2”. Як завжди.

Згадаймо гучні обурення Володимира Соловйова у прямому ефірі: «Ось дивіться – це відео з України. Я вам зранку показував відео, де були корови, а ось це – аналогічна ферма, але там вирощують дітей».

Давайте чесно, у нас уповноважена з прав людини Денисова Людмила Леонтьєвна швидко зреагувала… Написала в МЗС, а там, у свою чергу, швидко відреагували, дали всім запрошення, які врешті-решт швидко все отримали, і батьки благополучно прибули в Україну. Більше того, завдяки тому, що журналістами було висвітлено цю подію, деякі бізнесмени проспонсорували батькам чартерний рейс.

Журналіст телеканалу «Сьогодні» особисто була присутня під час прибуття біологічних батьків в Україну: «Головна повітряна брама країни – аеропорт Бориспіль. Єдиний рейс сьогодні із Аргентини. Усі ці люди – батьки. 9 пар з Аргентини та Іспанії, які прорвалися через усі закриті кордони, щоби вперше зустрітися зі своїми дітьми. На сьогоднішній день новонародженому синові Андреа та Фернандо 1 місяць. Раніше свою дитину вони бачили лише на фото. Коли малюк народився, вони були за 12500 км від свого сина».

Але, загалом, вийшла красива картинка, що Україна доброзичливо налаштована до всіх іноземців: європейців, аргентинців, китайців. Усім допомогли зустрітися зі своїми дітьми. У Російській Федерації вийшло так, що злочинцями стали всі – від лікарів-

ембріологів до рознощиків піци, які заходили випадково до цієї клініки.

За словами російської журналістки телеканалу «Москва 24»: «Слідство просить заарештувати чотирьох московських лікарів за торгівлю дітьми. Я нагадаю: п’ятьох немовлят виявили у столичній квартирі у червні місяці. За версією слідства – це діти сурогатних матерів, яких передбачалося вивести замовниками до Китаю. Про це свідчать документи китайською та англійською мовами, знайдені у цій же квартирі. Звинувачення тоді висунули чотирьом акушерам-гінекологам із різних столичних клінік. Їм звинувачують у торгівлі дітьми, здійсненої організованою групою і ось тепер їх можуть заарештувати на 2 місяці.»

ФСБ працює добре, садити вміє. Там були всі заарештовані, а діти експропрійовані. Все як завжди сталося: спочатку все поламали, а потім прийшли до тями і спробували все повернути назад. Але як ви все повернете? Адже лікарі у в’язниці, діти вилучені, обличчя втрачено. Як ви зараз цим батькам все це пояснюватимете, реабілітуватиметеся в їхніх очах, виправлятимете? Клініки постраждали. Імідж агентств та клінік вже не відновити!

Катерина Померанцева, кандидат біологічних наук, науковий консультант лабораторії «Генетико», прокоментувала ситуацію так: «А чому клініка ЕКО сама не підключила ЗМІ, якщо влада не діяла та відмовлялася візи видавати? Громадські організації? Як представники клініки намагалися вирішити ситуацію? А то схоже, що вони просто чекали, доки карантинні обмеження знімуть, і намагалися не привертати до себе уваги. Тобто не діяли на користь дітей.»

У результаті – всіх заарештовано, всіх затримано, всіх назвали злочинцями, включаючи батьків.

Ви знаєте, це як із коронавірусом, коли Соловйов кричав, що Україна збожеволіла, якщо вводить карантин: «Зеленський хоче, щоб населення сиділо вдома, а депутати працювали.» І коли він сміявся і

знущався, що по засіках треба в Україні шкрябати, щоб знайти хоча б одного коронавірусного: «Щоб знайти коронавірус, уже треба по засіках в Україні веслувати.»

Україна вводила карантин, коли було лише 7 хворих. 7! А Росія ввела, коли було вже понад півмільйона людей. Але вже було пізно, адже всі лікарні переповнені. Люди, ви весь час думаєте одним якимось не тим місцем і вам весь час доводиться все виправляти. Ваші спецслужби великі молодці, вони чудово вміють все ламати. І якщо поставлено таке завдання, то вони його виконують на «відмінно». Але тепер вам треба якось міняти своє ставлення до ситуації.

Я чесно зізнаюся, мені дуже шкода колег, шкода лікарів-ембріологів. Але імідж Російської Федерації мені не шкода! Ви самі все це закрутили, а тепер намагаєтеся виставити, що Росія дуже доброзичливо налаштована до іноземних громадян. Ну, це абсурд! Розбиту чашку ніяк не склеїш, всі вже побачили правду.