Featured Video Play Icon

Як Україна може витіснити РФ зі світового енергетичного ринку?

Добрий день. Сьогодні почнемо із новин про водень. Новини у нас такі – розпочинається проект між Казахстаном та Євросоюзом.
Касим-Жомарт Токаєв підписав угоду з президентом енергетичної асоціації Євросоюзу про встановлення 20 гігават потужності електролізерів, це ті машини, які виробляють водень, на березі Каспійського моря. В результаті мільйони тонн водню збираються отримати вже у найближчі 5-7 років. Таких проектів у світі дуже багато. Але чому саме цей проект викликав у мене здивування і яке відношення має Україна до цього проекту? Дивно, але жодного.
Справа в тому, що водень до перевезення не здатний матеріал, його перевозити практично економічно ніколи не буде прибутково. І виробництво Казахстану, де немає виходу в океан, виробництво таких обсягів – мільйони тонн водню. Поставляти водень Казахстан тільки з однієї причини не зможе, бо, щоб гілкою поставити, йому треба через Росію та Україну. Якщо Україна стане розумною країною, вона сама почне постачати водень. Україна на сьогодні має найбільшу територію в Євросоюзі. На сьогоднішній день, щільність населення України дуже невелика. І що важливо, після війни ми залишаємось із нульовим ВВП. У нас не буде ні зарплат, ні пенсій, нічого. Основною причиною нашої водневої політика має бути створення робочих місць. Робочі місця в альтернативній енергетиці 1 до 10 на просту енергетику. Альтернативна енергетика дає десять робочих місць. Це укладання сонячних батарей, це робота з електролізерами, і прибутки там у рази більші.
Пояснюю. Україна має єдину монополію труб, крім Туреччини. Але Туреччина, турецькі труби, це теж не зовсім турецькі. Ну, ще Азербайджан. Але за площею, за кількістю труб, спрямованих до Європи, ми посідаємо перше місце. У нас зараз є території, наприклад, Чорнобильська зона. Там під 3000 квадратних кілометрів, і ми могли б забезпечити Європу зеленим воднем у повному обсязі. Ми маємо сховища для водню – соляні шахти, які були створені для метану.

Водень у майбутньому це металургія, це металургія для кольорових металів, практично для всіх, це автомобільна індустрія. І вже доведено, вже всіма математиками прораховано, що Тесли не буде, Теслі кердик, бо з’являться водневі двигуни. Ніхто не буде на заправці 6 годин стояти, коли в тебе заправлятимуть за 20 хвилин. Наразі водневі двигуни вже проходять 1000 кілометрів. Тойота випускає вже легкові автомобілі, які проходять без дозаправки 5,5 кілограм водню 1000 кілометрів. Баки надалі будуть і по 15 кілограмів. Це теж розглядається технологія, і вона буде втілюватися. Тому вантажівки всі перейдуть на водень, якщо водень буде в 10 разів дешевше. Економічно вигідно буде приєднувати до труби ці заправки і розгалужень буде багато. І чотири входи знаходяться у України в Євросоюзі.
Якщо зараз Україна роздасть свої території під зелену енергію безкоштовно із зобов’язанням виробництва водню, з покупкою електролізерів великим інвестором, який зобов’язується закачати цю енергію в трубу, зелений водень, і фактично дешево доставити, то тоді Україна, саме Україна, зможе потихеньку зайняти цей ринок, витіснивши Російську Федерацію зі своєю нафтою та зі своєю енергією.

По-друге, після війни повернуться мільйони громадян, які звикли отримувати зарплатню, 4 мільйони жінок приїдуть теж до країни, де не буде роботи. Допомога, яка надходить у воєнний час не факт, що надходитиме у мирний час. Нас зараз усі жаліють. Після війни нам можуть сказати: “Ну, ви молодці, все було добре. Ми відбилися від такого ворога. Ось вам пиріжок”, та й все. У нас зараз є шанс стати лідером водню, тільки через труби, тільки через те, що хтось колись їх побудував, і причому не за свої кошти, забезпечити людей, які повернуться з фронту, роботою, увійти до водневої системи, створити блок чейн систему водню, створити блок чейн для всіх громадян в енергетиці. Так, доведеться, можливо, за електрику переплатити, але надалі ви отримаєте енергію дешевше. Якщо ви хочете халявну енергію, то ми сидітимемо всі без світла.
Я сподіваюся, що зелена енергетика і водень, тим більше у нас зараз розумні молоді люди при владі, буде затребувана і що ця система запуститься. Тому треба зараз, як після війни в Японії, швидко братися за розум і лізти в зелену енергетику. Мерседес і БМВ десятки мільйонів вже почали вкладати, з 1,2, 3 мільярдів вже десятки мільярдів у водневі двигуни. Тойота взагалі усі проекти переводить вже. Вони не вірять у літієві мотори, вже ось у це вони вже не вірять. І не сьогодні завтра Ілон Маск оголосить, що він вже зробив двигун. Всі розуміють новий водневий двигун має всі переваги перед літій іонними батареями, всі переваги. І труба, вхід, тільки в України, тільки в України чотири труби. Зараз є рішучі лідери, які шановані в усьому світі. Не називатимемо прізвища, щоб черговий раз не сказали, що я лізоблюдством займаюся, але цю людину поважають у всьому світі. Тому сподіваюся, що він достукається до всіх лідерів, і в Україну навіть зараз уже почнуть підтягуватись на безкоштовну землю, безкоштовну!

Дякую! Було дуже приємно перед вами виступати. Пишіть критику в коментарях, мені вона найбільше подобається.