Featured Video Play Icon

Стратегія оборони України: інновації замість копіювання!

Якщо українська армія не буде модернізуватися, а військові будуть один на один продовжувати воювати з росіянами на полі бою, людський ресурс в України закінчиться швидше, ніж у противника. Тому ми повинні берегти життя українців і застосовувати вже існуючі інноваційні рішення!

Сьогодні хотілося б поговорити про військову стратегію України. Як ми будемо далі воювати? Є два варіанти – будувати ці бездарні “зуби дракона”, копіювати Росію, або спробувати зробити щось своє, нове, що не схоже на інші рішення. Україну врятували дрони! У України не було ні своєї артилерії, ні вертолітних військ, практично нічого не було. Танкові війська також показали свої мінуси в цій війні. Кумулятивний снаряд вагою 300 грамів підривав танк, і башта злітала на висоту п’ятого поверху. Інновації, організовані волонтерами, допомогли частково відстояти кордони України. Тепер не хочеться, щоб наступна ідея також рухалася волонтерським шляхом. Тут потрібні ресурси держави.

На сьогоднішній день в Україні представлені десятки проєктів керованого кулемета. Керований кулемет, правильна конструкція і бетонування створюють компактні дзоти. Ці дзоти, оснащені кулеметами з дальністю стрільби 3,5 кілометра і прицільною дальністю 1 кілометр, можуть забезпечити ефективний захист. Для обстрілу дистанції в 2 кілометри достатньо кількох таких дзотів. Для створення дзотів потрібно значно менше бетону, ніж для “зубів дракона”, які не забезпечують ніякого захисту.

Дзоти також можна замінувати з боків, що підвищить їх ефективність. Оператори таких дзотів, перебуваючи в безпеці, зможуть вести бій як у комп’ютерній грі, без страху за своє життя. Це збереже життя тисячам наших солдатів і забезпечить більш впевнене ведення бойових дій.

Використання дзотів з керованими кулеметами може стати ключовою частиною стратегії оборони України. Вартість бетону для одного дзота становить 16,000 гривень, що значно дешевше, ніж втрата роти солдатів. В умовах, коли Україна фінансово слабша за Росію, необхідно воювати розумно і ефективно.

Крім того, випробування водневих куль і мобільних бригад можуть скоротити аеророзвідку в сотні разів. Державі потрібно включитися в ці проєкти, відмовитися від неефективних “зубів дракона” і зосередитися на створенні дзотів з керованими кулеметами. Це дозволить забезпечити захист кордонів навіть після закінчення війни, коли мільйонну армію доведеться розпускати.

Якщо не модернізуватися і продовжувати воювати по-старому, Україна швидко вичерпає свій людський ресурс. Тому потрібні інноваційні рішення, такі як дзоти з автоматичними кулеметами, які зможуть ефективно захищати країну.