Featured Video Play Icon

Путін прорахувався

Путіну треба закінчувати війну і якнайшвидше. Путін продовжує війну і сподівається у майбутньому взяти Одесу. Володимир Володимирович, знаючи, що приходить кінець нафтової ери, а він приходить, вигадав інший варіант.

Ми бачимо, що вже було випущено близько десятка мільйонів електричних автомобілів, і 50% енергетики в Німеччині, наприклад, становить відновлювана енергія. Ми бачимо тенденцію і ми розуміємо, що це все подвоюється, прискорюється і можна кричати, що твій пейджер найкращий, але вже століття пейджера минуло. Тому Володимир Володимирович вигадав, що якщо він захопить Одесу, він із самого початку її намагався захопити, то тоді він Україну позбавить порту. Якщо він позбавить порту, він позбавить її сільського господарства. Але Володимир Володимирович не розуміє тенденції.

2 мільярди гектарів сільськогосподарських земель у світі. Україна складає лише 35 мільйонів. Бразилія, наприклад, у 15 разів більша за Україну. Так, там ліси амазонки. Але 30% зараз Бразилія намагається віддати під орні землі. 60-70% не вдасться під це виділити. Там буде один суцільний заповідник, але 30%, а ще із трьома врожаями на рік там буде. І Бразилія конкурент, який матиме безкоштовний аміак, і безкоштовно заряджатимуть трактори від сонячних панелей. І це вже зрозуміло. Трактор, який заряджається від електрики, вже економить левову частку витрат, адже треба ще зорати, засіяти, зібрати. Сушіння теж грошей коштує. У Росії дуже великої вологості зерно, а в Бразилії воно висохне і так, за допомогою теплових насосів, там температура дозволяє.

А Путін придумав собі Одесу захопити, не розуміючи, що це марна і безглузда ідея. Тим більше, у 24-му році однозначно буде рецесія. У 24-му році впадуть такі компанії як Тесла, Еппл, Алфабет, це Google, який коштує трильйони доларів. І зрозуміло, що у всьому світі піде скорочення споживання. І росіянам пощастить, якщо вони свою нафту по 20$ продадуть. Їм не про війну зараз треба думати, а про те, як рятувати свою систему. Путіну мир потрібний навіть більше, ніж Україні. А свої мрії про Одесу йому треба забути, бо не з боку українського сільського господарства прийде конкуренція. Україна це ніщо у сільському господарстві. Бразилія витіснить і Росію, і Україну. Бразилія через п’ять років витіснить усіх із сільського господарства. А доводити, що твоє зерно по 200 $ смачніше за бразильське по 50$ сенсу немає.

Україні варто подумати також про те, що робити із землями. Якщо фермера зараз розумні зможуть перебудуватися на фармацевтику, можливо, на крупи, на що завгодно, знайдуть собі спосіб викрутитися, тільки тоді вони виживуть. Ми побачимо найближчим часом дуже тяжке становище у сільському господарстві. Багато хто кричав, що землю не треба продавати іноземцям. Ну от тепер вона у нас стоятиме безкоштовно. Може іноземці купили б, можливо, якісь заводи б побудували. Зараз у нас не буде жодної валюти, нічого не буде. На жаль, ситуація така, що конкуренція сильно у світі зростає, і ми весь час запізнюємося. Сільське господарство в наступні 20 років буде дуже збитковим і фермери у нас розоряться.