Featured Video Play Icon

Має бути альтернативна мобілізація!

Закон про мобілізацію, ухвалений днями у першому читанні, може призвести до трагедії. Якщо ми почнемо змагатися з рф, у кого більше людський ресурс, ми втратимо всіх чоловіків. Вихід є, і він один – це альтернативна мобілізація, питання про яку я підняв на нещодавньому обговоренні питань удосконалення положень Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону».
Нещодавно в першому читанні був прийнятий закон про мобілізацію. Це трагедія і ви навіть не уявляєте яка! Якщо ми почнемо змагатись із росіянами за кількістю загиблих душ, то це буде свято для Володимира Володимировича Путіна. Володимиру Володимировичу не шкода віддати і 2, і 3, і 5 мільйонів людей. Справа в тому, що з 15 по 18 березня відбудуться вибори і це вже зовсім скоро. І Путін уже підписав указ про армію в 2.6 млн. осіб. І ось як тільки ми почнемо змагатися, у кого більше людський ресурс цього дня ми втратимо всіх чоловіків. Це нескінченна гра. Російська Федерація в 15.5 разів більша за ВВП, за населенням вона також більша. Тому ми не можемо воювати на рівних умовах із росіянами, нам потрібна ефективність.

Ми обговорювали на комітеті створення таких груп, які будуть альтернативним способом допомоги військовим структурам. Президент України Володимир Олександрович Зеленський підписав указ про дронові війська. На сьогоднішній день є статистика, що за останній місяць 86% цілей ворога уражаються не артилерією, не ракетами ATACMS, ні навіть авіацією, а простими дронами. Це спосіб виходу. Школи, які ми створили, їх 200 штук, вони українську армію забезпечили і дронами, і всім іншим. Але тепер завдання лише одне – зробити альтернативну мобілізацію. Треба створити альтернативу, коли громадяни або паяють ці дрони, або керують ними, або купують запчастини. Якщо сьогодні громадянин, який закуповує запчастини, в Дії відмічається, що він, наприклад, 5 дронів, 6 дронів допоміг зібрати або купити запчастини і якщо ТЦК його пропускатиме, можливо, це більше створить стимулу. На добровільній основі ніхто нічого не зробить. Мотивовані люди у нас скінчилися. Нині ніхто не піде на війну. Зараз із МВС людей намагаються на фронт відправити, вони опираються і кажуть звільняйте, але на фронт не піду.

Тому, якщо альтернативна мобілізація буде прийнята, я сам стусанами ТЦК ганятиму. Якщо людина бізнесмен 2-3 дрона подарувала армії за місяць, то вона може на себе, на своїх працівників поширити імунітет на цей місяць-два. Багато людей скаже, що грошей у народу немає, і останні гроші хочуть витягнути. Але, зрозумійте, допомоги у нас дедалі менше. У нас сьогодні артилерія буває вистрілює по одному снаряду, снарядів немає. Грошей немає. Половина країн від нас відвертається. Ми вже частково всім набридли зі своєю війною. Це війна України. Але річ у тому, що на душу населення німці чи американці жертвують на війну Україні більше, ніж самі українці. Українці розповідають про волонтерів, так, волонтери є. Особисто я даю сотні тисяч, мільйони іноді даю на якісь проекти для війни. Але у нас 90% людей ходять на фітнес і у басейні поплавати. Так ось, як тільки сюди зайдуть чеченці та абхази, шановний бізнесмене, у тебе і нерухомість заберуть і все інше заберуть.

Має бути жорсткий закон про мобілізацію, але має бути і право у людей. Ті, хто працюватиме, ті, хто країні користь приноситиме, військовому сектору, такі люди потрібні тут, треба дати альтернативу. Інфраструктура школи вже є. Навчати можна навіть онлайн. Ну той, хто не здатний, того в армію навчати як гвинтівку тримати. Ти можеш запустити 1 дрон на день, як оператор, можеш запустити 10 дронів, а можеш запустити 100 дронів. А можеш запустити 1 дрон на місяць. Але якщо в тебе нема дронів, то ти не запустиш жодного. Дрони камікадзе – це витратний матеріал. Снаряди для артилерії це витратний матеріал, що вистрілюють стільки, скільки їх є. Якщо сьогодні стріляють 1-2 снаряди на день, завтра перестануть стріляти взагалі. Артилеристам доведеться купувати снаряди за власний кошт. А на нулі людям доведеться купувати патрони.

Ще один важливий момент – альтернативні війська не повинні підкорятися Міністерству оборони, бо вже ніхто не вірить, і всі бояться. За допомогою альтернативної мобілізації армія отримає ефективність і один українець, якщо матиме 20-30 дронів, зможе замінити десятки людей. Виходу сьогодні, окрім як усією країною брати участь у війні, немає. Давайте брати участь у альтернативному порятунку держави!