В одному з Київських готелів утримують 46 дітей від сурогатних матерів – AIF.UA

Уповноважена Верховної Ради України з питань прав людини Людмила Денісова заявила про те, що Україна знову потрапила до епіцентру скандалів із захисту прав дітей, народжених методом сурогатного материнства.

Про це вона повідомила, оприлюднивши відео, в якому центр репродуктології запевняє сурогатних батьків, що з їхніми дітьми, народженими під час карантину, все гаразд.

«У соціальних мережах та на офіційному сайті однієї з київських клінік поширено відеоролик, на якому демонструються 46 дітей, які зараз перебувають в одному з київських готелів. Всі ці діти народжені шляхом сурогатного материнства від іноземних громадян різних країн. Даний відеоролик є підтвердженням, що ситуація з наданням послуг сурогатного материнства такою клінікою є масовою та системною, а технології сурогатного материнства рекламуються та видаються як «товар високої якості»

− розповіла Денисова.

Вона зазначила, що це свідчить про те, що держава не вживає всіх необхідних заходів щодо захисту прав дітей та гідного ставлення до них, а Україна стає країною-донором народження для іноземців дітей, на частку яких вона не може проконтролювати.

«Наголошую, сурогатне материнство в Україні – проблема, яка потребує комплексного та негайного реагування. Надання таких послуг іноземним громадянам може призвести насамперед до порушення прав дітей та ситуації, в якій Україна не здатна захистити своїх громадян»., − зауважила Денисова.

За її словами, необхідно внести зміни до законодавства України та закріпити вимоги щодо можливості застосування репродуктивних технологій методом сурогатного материнства виключно для громадян України.

«Звертаюся до Національної поліції України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики України з вимогою про негайне реагування на ситуацію, що виникла навколо дітей, народжених за допомогою сурогатного материнства, об’єднання зусиль для невідкладного вдосконалення законодавства щодо застосування репродуктивних технологій сурогатного материнства для іноземців безконтрольного вивезення дітей за кордон», − додала Денисова.

video
play-sharp-fill

 

Верховна рада України має законодавчо врегулювати питання сурогатного материнства, щоб унеможливити продаж дітей за кордон.

https://aif.ua/society/v_odnom_iz_kievskih_oteley_uderzhivayut_46_detey_ot_surrogatnyh_materey