Featured Video Play Icon

Відповіді критикам водню

Прочитав багато коментарів стосовно мого водню, і стосовно перспективи водню. І ось я хотів би прочитати деякі коментарі: “Ви чи не грамотний чи свідомо брешете! Для електролізу водню як каталізатор використовується цирконій, який є отруйним. Літр рідкого водню важить 7 гр, відповідно 5 літрів рідкого водню важить 37 гр, а 0,5 кг рідкого водню – 71 літр”. Я не знаю, як вони множили, якщо 5 літрів важать 37 г, 0.5 кг рідкого водню 71,2 літра. Ну, мабуть, людина множить на молі. Але, тоді візьмемо машину Мірей, яку випустила Тойота. Вона їздить до 1000 км без дозаправки. Тепер рахуємо математику цієї людини. Якщо там рідкий азот, і посудина Дьюара, і така математика вірна, то там бак 5,5 літрів, це офіційні дані Тойоти. Офіційно машина вже пройшла усі випробування. Якщо 5,5 кілограм поділити на 7, то в нас вийде у Тойоти, у легкової машини невеликої, бак в 700 літрів рідкого азоту. Але я вам покажу, у мене просто посудини Дьюара 700-літрові є, я вам покажу азот. Покажу, як це виглядає.

За описом коментатора, треба в легковий автомобіль засунути 2 таких бака, якщо він написав, 7 грам важить літр рідкого водню. Або ось таких 2 бака, якщо з розрахунку цього професора, який писав про 7 грам на літр зрідженого водню, приблизно 2 таких бака треба поставити в маленький легковий автомобіль. Але, мало того, такі посудини Дьюара, вони під рідкий азот до -190 градусів, а рідкий азот -250 градусів. Хоча різниця 60 градусів, але як із гелієм, навколо нього треба будувати ще одну посудину, а машини вже є, отже, десь технологія дотримана, але своїм інтелектом ми не можемо зрозуміти де. І ось тут можна просто відкрити Google і почитати як створюються баки, англійською мовою вся ця інформація є. Чому розробники вже сьогодні вкладають мільярди, і це все працює. Так, рідкий азот важить багато, 800 грам на літр об’єму, а водень важить у зрідженому стані всього 70 грам, не 7 як написав коментатор, а 70, але, за певних умов його можна набагато сильніше стиснути і за допомогою технології скла з паладієм можливо збільшить здатність автомобіля проходити до 5-10 тисяч кілометрів на одній заправці.

Далі фахівець ось цей мені пише: “Математика та фізика у вас теж не дуже. Водень роз’їдає залізо, в результаті утворюється гідрид”. Водень є відновником. Вся металургія майбутнього буде побудована на тому, що у оксиду міді, у оксиду заліза навпаки водень відбирає кисень. Якщо у вас всередині іржава труба і ви почнете пропускати через неї водень, вона перестане бути іржавою, тому що водень забере цей кисень. Так, теоретично між воднем та залізом може відбутися реакція і можна отримати гідрид заліза. Але це дуже важко одержувана реакція.

Один мені написав, що “Брехня! Водень у 4 рази менший за теплотворну здатність, ніж у природного газу!”. Давайте рахувати математику. Ще раз, можна знайти всі цифри у відкритому доступі. Метан, при спалюванні, отриманні метану, при спалюванні 2.8 кіловата тепла. Зрозуміло, я не буду зараз у мегаджоулі, у мікроджоулі переводити. Це все дуже складно. Тож не буду. 9.8 кіловат. У водня при спалюванні 33 кіловати. Але, у водня є один плюс – у нього ККД 6% від зворотного електролізу водню зворотна реакція електролізу, і при використанні теплонасоса, при не дуже холодних температурах ця ККД підвищується ще на 300-350%. Цим усі й хочуть користуватися. Ви накопичуєте водень, потім теплонасос отримує енергію, 33 кіловат помножити на 3, виходить у нас близько 100 кіловат. Але, ми не отримуємо 100 кіловат поки ККД приблизно 65-70% ми отримуємо 70 кіловат. Ось я про це й казав, що метан дає десь 9.8 кіловат, а водень при правильному використанні, з правильним обладнанням отримують назад у вигляді тепла, а не у вигляді кіловат, 70-65 кіловат. І те, це я рахую по мінімуму.

Пишуть мені: “Ну це неможливо. Ми дивимося просвітницький фільм і тут тупе російськомовне створіння”. Ну, це мені офіційний інститут з офіційної сторінки написав. “Розмовляти навчись нашою мовою, дурне створіння”. Я громадянин Німеччини. Хочете, я буду німецькою говорити? Ну, я не громадянин України. Я поки що мову не вивчив. Все намагаюся розуміти, вивчаю, але поки що говорити мені складно. Ну як так, якщо в нас інститут з офіційної сторінки таке пише, ну я не знаю…

Все нове у нас зустрічає опір. Я вже звик, що у нас більшість громадян пишуть більше негативу, ніж позитиву. Та й напишіть ті, хто вірить, що ми зможемо щось створити. Напишіть просто коментар. Мені цікаво скільки у нас одних людей, скільки у нас інших людей.